لزوم ارتقای جایگاه خوزستان در صنعت فولاد کشور – پایگاه خبری ایفادنیوز

لزوم ارتقای جایگاه خوزستان در صنعت فولاد کشور

01:210

استاندار خوزستان‌ بر لزوم حفظ و ارتقای جایگاه خوزستان در صنعت فولاد کشور تاکید کرد.

غلامرضا شریعتی پس ‌از افتتاح فاز دوم مجتمع فولاد روهینا دزفول که امروز ۹ مردادماه با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فاز دوم فولاد روهینا دزفول شامل کارخانه ذوب، ریخته‌گری و نورد گرم میلگرد است که از آهن اسفنجی و آهن قراضه، شمش تولید می‌کند.

به گزارش ایفادنیوز، وی افزود: تکنولوژی به کار رفته در فولاد روهینا دزفول یک تکنولوژی مدرن است که در خاورمیانه وجود ندارد و توسط یک شرکت بسیار معروف ایتالیایی اجرایی شده است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: این کارخانه به دلیل ذخیره مطلوب انرژی در تولیدات خود، صنعت سبز محسوب می‌شود و با بهره‌برداری از این کارخانه یک تکنولوژی به تکنولوژی کارخانه‌های فولاد کشور افزوده شد.

شریعتی بیان کرد: امیدواریم سرمایه‌گذار فولاد روهینا، فاز سوم این طرح را نیز آغاز کند تا علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز رشد تولید و ارتقای ظرفیت تولید فولاد در خوزستان باشد.

وی گفت: هر سرمایه‌گذاری که در استان خوزستان تولید و اشتغال ایجاد کند، ما مثل کارمند در کنار او هستیم و تمام قد از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه خوزستان باید جایگاه خود را در صنعت فولاد کشور حفظ کند و ارتقا ببخشد، افزود: طرح‌های فولادی مختلفی در سراسر استان خوزستان در دست احداث هستند که تعدادی از این طرح‌ها امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

لینک کوتاه
https://ifadnews.ir/?p=3108

1142 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند