دادستان بندر‌ماهشهر: نبش قبر میت کرونایی در بندر‌ماهشهر نیازی به مجوز قضایی نداشته است/نمی‌دانم برخی از افراد در فضای مجازی به دنبال چه اهدافی هستند – پایگاه خبری ایفادنیوز

دادستان بندر‌ماهشهر: نبش قبر میت کرونایی در بندر‌ماهشهر نیازی به مجوز قضایی نداشته است/نمی‌دانم برخی از افراد در فضای مجازی به دنبال چه اهدافی هستند

01:470

🔹دادستان بندر ماهشهر گفت: نبش قبر صورت گرفته در این شهرستان نیازی به مجوز قضایی نداشته است.

🔹مهدی محمدی امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایفادنیوز اظهار کرد: نبش قبر يك موضوع قضایی نیست، بلکه مسأله‌ای شرعى است.

🔹وی افزود: تنها در صورتى که جرم و يا جنايتى روى ميت اتفاق افتاده باشد و نياز به جسد باشد با دستور مقام قضايى نبش قبر صورت می‌گیرد. اما اين موضوع را پيگيرى كردم و مشخص شد علت كاملا شرعى و خارج از حوزه اختيار بنده بوده است.

🔹دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر تصریح کرد: ظاهراً آداب شرعى ( غسل يا تيمم) كه بر اساس فتواى مقام معظم رهبرى باید حداقل تغسيل و تكفين در خصوص ميت كرونايى انجام شود، برای اين ميت انجام نشده و يا اشتباه انجام شده بود.

🔹محمدی ادامه داد: بر این اساس امام جمعه بندر ماهشهر به عنوان يك فرد متشرع و آگاه به فقه و يكى از متولیان امور شرعى در شهرستان، تشخيص داده كه بايد آداب شرعى به عنوان واجب كفايى در حق اين ميت انجام شود.

🔹وی خاطرنشان کرد: امام جمعه بندر ماهشهر بر اساس وجوب کفایی اين خطر را پذيرفته و این اقدام را با نظارت و تجهيزات بهداشتى انجام داده و بنده به نوبه خودم از وی تشكر می‌كنم.

🔹دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر متذکر شد: نمی‌دانم بعضى از افرادى كه چند روزى است اين موضوع را دنبال می‌كنند چه هدفى دارند اما واقعا اگر خداى ناكرده از بستگان نزديك آنها با اين وضع از دنيا می‌رفت آيا اجازه می‌دادند بدون غسل و يا تيمم دفن شود؟

🔹محمدی اضافه کرد: اگر پاسخ مثبت است پس اين افراد باید در آموزش و اعتقادات و اطلاعات دينى خود تجديدنظر کرده و اگر پاسخ منفى است بايد گفت آنچه را براى خود می‌پسنديد براى ديگران هم باید بپسنديد.

لینک کوتاه
https://ifadnews.ir/?p=1455

1142 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند