می خواهم تا آخر زندگی غواصی را ادامه بدهم – پایگاه خبری ایفادنیوز

می خواهم تا آخر زندگی غواصی را ادامه بدهم

03:008470
پارسا حسنی، کوچکترین غواص خوزستان است که تنها چندماه از فعالیت او در این رشته می‌گذرد. اگر چه او در ابتدا از فرو رفتن در آب می‌ترسید اما اکنون تا حدی به غواصی علاقه‌مند شده است که می‌گوید تا آخر زندگی می‌خواهد این رشته را دنبال کند.

پارسا حسنی، هشت سال و نیم داشت که پس از آشنایی مادرش با یکی از مربیان و مدرسان غواصی در خوزستان، به این رشته علاقه‌مند می‌شود. او به همراه مادرش در دوره‌های غواصی شرکت می‌کند و موفق به کسب مدرک دلفین برنز می‌شود. پارسا برای رسیدن به مدرک دلفین نقره‌ای و طلایی در رده سنی زیر ۱۸ سال و سپس مدارک سه ستاره، دو ستاره و یک ستاره در رده سنی بزرگسالان، راه بسیاری در پیش دارد ولی اکنون که ۹ ساله شده است نیز اشتیاق بیشتری برای دنبال کردن این رشته پرهیجان دارد.

در ادامه گفت‌وگو با پارسا حسنی، کوچکترین غواص خوزستان و همچنین مادرش می‌خوانید.

*پارسا چه شد که به رشته غواصی علاقه‌مند شدی؟

این رشته را بسیار دوست دارم و خانم کریمی، مربی غواصی در خوزستان این رشته را به مادرم و من معرفی کرد و حس کنجکاوی‌ام نیز من را ترغیب کرد. اکنون هم مادرم بسیار دوست دارد که این رشته را دنبال کنم و خودم هم مشتاق به این کار هستم.

*چه چیز این رشته این‌قدر تو را مصمم به ادامه راه کرده است؟

هیجان رشته غواصی

*در مدرسه نیز دوستانت می‌دانند که تو یک غواص هستی؟

بله، آن‌ها می‌دانند ولی هیچکدام‌شان باور نمی‌کنند. شاید به خاطر سن کم من است. اکنون کلاس سوم هستم و درسم نیز عالی است.

*تا کجا دوست داری این رشته را دنبال کنی؟

می‌خواهم تا ‌آخر زندگی‌ام این رشته را ادامه دهم. من فقط به رشته‌های فوتبال و غواصی علاقه‌مندم.

همچنین پریسا منجزی، مادر پارسا با ارائه توضیحاتی در خصوص علاقه‌مندی خود و فرزندش به رشته غواصی، گفت: پس از آشنایی با خانم کریمی، مدرس و مربی این رشته، من و فرزندم مشتاق شدیم که در دوره‌های غواصی شرکت کنیم. غواصی درجه‌بندی دارد و برای افراد زیر ۱۸ سال، مدرک این رشته به صورت دلفین برنز، نقره و طلایی است که فرزند من در حال حاضر دارای مدرک دلفین برنز است و کوچک‌ترین غواص خوزستان محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: ‌چند ماه پیش یک دوره غواصی برگزار شد که من نیز به همراه پارسا در این دوره شرکت کردیم و در پایان من موفق به کسب مدرک غواصی یک ستاره شدم. پارسا ابتدا خیلی می‌ترسید که در آب فرو برود و مربی‌اش نیز ناامید شده بود اما در ادامه که با این رشته بیشتر آشنا شد، به صورتی بود که وقتی درون آب می‌رفت، به سختی او را بالا می‌آوردیم.

منجزی گفت: تصمیم داریم در دوره‌های بعدی غواصی نیز شرکت کنیم تا به مدارک بالاتری در این رشته برسیم. غواصی برای ما هیجان بسیاری دارد و می‌خواهیم تا زمانی که پارسا غواصی سه ستاره را کسب کند، از او حمایت کنیم. من و پدرش، مشتاقیم تا پارسا، این رشته را ادامه دهد.

لینک کوتاه
https://ifadnews.ir/?p=1065

172 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند